Hypotéky a úvěry

"Pomáháme k dosažení vlastního bydlení."

Vypočítejte si zdarma výši splátky

01 —
Hypoteční kalkulačka

Bydlete ve vlastním s nejvýhodnější hypotékou na trhu. Rozhodování Vám může usnadnit naše hypoteční kalkulačka. U nás se dozvíte vše potřebné a naši poradci Vám zjednoduší cestu k novému bydlení.

Vypočítat
02 —
Úvěrová kalkulačka

Pokud potřebujete rychle peníze na cokoliv, nebo si snížit splátku, podívejte se do naší kalkulačky, kolik můžete ušetřit, když se nám ozvete.


Vypočítati

Jedinečný přístup

Nejsme „továrnou na hypotéky“, řešení hypotéky přizpůsobíme Vašim potřebám a možnostem.

Jsme tu pro Vás

V případě potřeby se na nás můžete kdykoliv obrátit a jsme rádi, když to uděláte.

Máte z čeho vybírat

Porovnáme pro Vás několik nabídek a zajistíme pro Vás nejlepší financování.

Šetřete čas

Pomůžeme Vám se sjednáním hypotéky a spoustu toho „vyběháme“ za Vás.

Hypoteční kalkulačka

 

Nejčastější dotazy

Co je hypoteční úvěr?
Hypotéka je úvěr, který je vždy zajištěný nemovitostí.
Na co vše lze vzít hypoteční úvěr?
Nejobvyklejším účelem bývá nákup nemovitosti k bydlení nebo na investici. Financovat hypotékou lze bytovou jednotku, rodinný dům či pozemek. Překážkou není ani družstevní bydlení až do výše 3,5Mio nebo s jinou nemovitostí k zástavě. Případně lze úvěr sjednat i na nemovitost určenou k rekreaci, zde je ovšem důležité, aby splňovala určité parametry.
Na jak vysokou hypotéku dosáhnu?
Výpočet Vaší úvěruschopnosti (bonity) záleží na výši Vašich příjmů a výdajů. Pro zjednodušení můžeme říct, že součet všech splátek nesmí přesáhnout 50 % průměrného měsíčního příjmu. Pro přesnou nabídku hypotéky nás neváhejte kontaktovat.
Jak dlouho trvá vyřízení hypotečního úvěru?
Doba od žádosti o úvěr až po jeho čerpání je různá. Obecně platí, že jsou velké bankovní domy z důvodu větších kapacit rychlejší. Počítejte, že doba sjednání hypotečního úvěru je zhruba měsíc. Doba se také může lišit dle náročnosti úvěrového případu.
Jaké další náklady jsou s hypotékou spojeny?
Náklady na pořízení hypotečního úvěru jsou různé. Dnes díky zákonu č.257/2016 Sb. Zákon o spotřebitelském úvěru například neplatíte poplatek za vedení úvěrové účtu. Sjednání úvěru je většinou zdarma a poplatek za ocenění zastavované nemovitosti může být 0 – 5 000 CZK dle typu zastavované nemovitosti. Celkové roční náklady pak vyjadřuje RPSN.
Co je to RPSN?
Roční procentní sazba nákladů (RPSN) je procentuální vyjádření celkových nákladů úvěru. V těchto nákladech jsou zahrnuty veškeré poplatky spojené s úvěrem a úroková sazba. Pomáhá tak pro lepší orientaci výhodnosti úvěru. Můžeme říct, že RPSN je důležitější než úroková sazba, jelikož vyjadřuje kompletní náklady úvěru.
Jak získat nejlepší sazbu na hypotéku?
Nejlepší sazba neznamená automaticky nejlepší úvěr (viz „Co je to RPSN?“), s výběrem nejlepší banky Vám poradí zkušený poradce, který pro Vás na jednom místě získá několik nabídek. Poradce zná jednotlivé parametry a podmínky úvěrů u jednotlivých bank. Může se stát, že první vybraná banka má lepší úrok než jiná, ale například konstrukce úvěru nebo jiné překážky neumožní sjednání hypotéky u této banky v požadované výši a proto je nutné zvolit variantu s vyšším úrokem.
Může mít cizinec hypotéku?
Ano, záleží na typu povolení k pobytu a národnosti, občané Schengenu mohou získat úvěr i na základě přechodného pobytu. Vždy záleží na individuálním posouzení poskytovatele úvěru.
 

Sledujte nás na sociálních médiích

Získejte ty nejnovější informace ze světa financí

Facebook LinkedIn